KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12916323
nr 1291 6323
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Färgetsning, Komposition. Signerad, numrerad 3/25, , daterad 1968, ramens innermått: 62x46 cm
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 november 2019
kl 20:53:24
25/11 20:48:24
Bengt Landin
Läs mer om Bengt Landin